Yükselen Yengeç Burcu

Siz, anneniz ve ailenizle ilgili geçmişte yaşadığınız nostaljilere yönelen psikolojik doğanız ile hayalci birisiniz. İçgüdünüz ve kendinizi dış dünyadan korumaya olan ihtiyacınız oldukça gelişmiştir. İç dünyanız, canlı ve sınırsız hayal gücü ve bütün risklerden kaçınmaya ve güvenliği takip etmeye yönelik eğilim ile zengindir Siz, gerçek yüzünüzü sadece güvendiğiniz insanlara gösterirsiniz ve geçmişin nostaljisinin getirdiği refaha ihtiyaç duyarsınız.

Bu yükselen ile, siz, duygusal, hassas, sakin, alıngan, sadık, dayanıklı, korumacı, kırılgan, cömert, romantik, şefkatli, şair, babacan ya da anaç, hayalci, üşengeç, hırslı ve kendini adamış olarak görünebilirsiniz. Aynı zamanda, korku duyulan, gerçekçi, kaçamak, pasif hassas, endişeli, bağımlı, inatçı, deli, geriye dönük, tembel, külfetli, anlaşılmaz ve evde oturmayı seven biri olabilirsiniz.

Yengeç burcuna herkesin kendine ihtiyacı olduğuna inanır, bu yüzden ona söylenecek en güzel kelime koruyucudur. Etrafına karşı her zaman duyarlı olan mizacı ve her an yardım etmeye hazır imajıyla oldukça iyi dost olurlar. Hayata yaklaşımı ise her süpermande olduğu gibi dünyaya yardım ettikten sonra enerji toplamak için kendi kendine sığınır yani ‘Evim evim güzel evim'cidir.

Yükselen Yengeç insanlarının kendilerine has bir duruşları vardır, hayatınızda yengeç onlardan birileri varsa diğerlerini de muhakkak tanırsınız. Ailesine, sevdiklerine çok babacan veya anaç bir ruhla bağlıdır, aileye çok düşkündür ve onları öncelik sırasında en ön sıralara oturtur. Biraz hastalık hastası olma durumları vardır aslında tam olarak yaptıkları şey küçük hastalıkları büyütmektir. Evlerinde yenilikler yapmaktan, güzel yemekler hazırlamaktan, aile fertleriyle oldukları yolculuklardan pek keyif alırlar. Etraflarındaki insanları incitmekten hiç hoşlanmazlar ve bundan azami ölçüde kaçınırlar. Aldatılmak onlar için varoluşlarına, ailevi bütünlüğe inanan yapılarına ve bütün değerlerine yapılmış bir hakarettir ve bunu asla affetmez ve unutmazlar.

Para söz konusu olunca titizliklerini korurlar, çok para kazanmadıkları durumlarda bile muhakkak onların birikmiş paralarının olduğuna tanık olursunuz. Kolay kazanmadıklarını düşündükleri parayı kimsenin eline öyle kolay kolay bırakmazlar, bu nedenle pazarlık yapmada üstlerine yoktur, bakmayın siz oradan ince de bir zevk alırlar. Duygularını belli etmek konusunda o kadar da iyi sayılmazlar ama bir şekilde sevdiklerinin onun sevgisinden haberdar olmasını ister ve bunu da sağlarlar. Sevdiği insanlar için ciddi fedakarlıklarda bulunurken bir an bile gözlerini kırpmazlar, Çok merhametli, şefkatli ve yardım severdirler.

Yükseleni Yengeç olanlar bu anaçlık ve babacanlık duygularının etkisinde çocuklara karşı çok sevgi dolu ve şefkatli olurlar. Ailenin büyükleriyle, eşleriyle ve çocuklarıyla çokça ilgilenirler. Yükselen Yengeçler başkalarının sağlığını ve dirliğini en az kendilerini düşündükleri kadar düşünür ve bu konuda da aktif davranırlar. Aileleri yakınlarında değilse ve kendi ailelerini henüz kurmamışlarsa Yengeçlerdeki bu sevgi ve şefkat bolluğu arkadaşlara yönelir.

Korumacı kişilikleri onların kötü olanı çabucak sezmelerine olanak sağlamıştır, algılarını açarak bir yerde olumsuz bir şey varsa hemen ondan haberdar olur ve onu çözüme ulaştırıncaya kadar yollar ararlar. Bütün o kötü enerjiye dayanabilmek için fizyolojilerini ve psikolojilerini çok sağlam tutmaları gerekmektedir.

Ayrca Bakınız:

Yükselen Koç Burcu

Yükselen Boğa Burcu

Yükselen İkizler Burcu

Yükselen Yengeç Burcu

Yükselen Aslan Burcu

Yükselen Başak Burcu

Yükselen Terazi Burcu

Yükselen Akrep Burcu

Yükselen Yay Burcu

Yükselen Oğlak Burcu

Yükselen Kova Burcu

Yükselen Balık Burcu